Mis on EMS Treening?

Täheühend „EMS“ tähistab elektromüostimulatsiooni ehk lihaste stimuleerimist elektriimpulssidega, mille võimsus ja sagedus on kontrollitud.

Kõlab keeruliselt?

Tegelikult on asi lihtne:

Kohale võid tulla kaks kätt taskus, sest varustuse ja rätiku saad meilt
Kui see on su esimene trenn, vestleb treener sinuga põhjalikult ning kujundab kuuldu põhjal treeningkava ülesehituse ja intensiivsuse
Sa riietud EMSi jaoks väljatöötatud kostüümi ning teed 20 minuti jooksul personaaltreeneri juhendamisel erinevaid jõu- ja lõdvestusharjutusi.

Harjutuste ajal saadavad vestis olevad elektroodid sinu lihastesse elektriimpulsse, mille tulemusel need kontraheeruvad (tõmbuvad kokku) kordades tihemini ja intensiivsemalt kui tavapärase jõusaalitrenni ajal, nii saavad koormuse ka lihaste sügavamad kihid, mis muidu tähelepanuta jäävad.

Oluline on veel märkida, et tänu elektroodide suurele pindalale treenid sa lihaseid korraga üle kogu keha, mitte gruppide kaupa, nagu klassikalise jõutreeningu puhul.

Kas elektrivool ohtlik ei ole?

Ei ole, sest EMSi tehnoloogia imiteerib kehaomaseid närviimpulsse, mis igapäevaselt sinu lihastööd korraldavad. Kasutatav elektrivool on ka vähese tugevusega ning mõõdetav milliamprites (mA). Lisaks on vool madala sagedusega (7–100 Hz) ning saadetakse lihastesse impulssidena (ca iga 350–400 mikrosekundi tagant) kindlate intervallide järel (näit 4–9 sek stimulatsiooni, millele järgneb 2-4 sek pausi).

Voolu tugevust reguleerib asjakohase väljaõppe saanud treener ning trenni kava on üles ehitatud sinu eesmärke ja tervislikku seisundit arvesse võttes.

Esmakordne proovitrenn15€

Broneeri aeg
  • 20 min Personaalset treeningut
  • 5 min lihaste lõõgastust
  • Meie poolt veepudel

1 x EMS treening35€

Broneeri aeg
  • 20 min Personaalset treeningut
  • 5 min lihaste lõõgastust
  • Meie poolt veepudel

10 x Treening350€

Broneeri aeg
  • 20 min Personaalset treeningut
  • 5 min lihaste lõõgastust
  • Meie poolt veepudel

Kellele EMS on mõeldud

EMS on mõeldud sinule, kui kuulud neist vähemalt ühte gruppi:

Elad kiiret elu ning soovid vaid 20 minutiga trenni tehtud saada

Tahad oma praeguse harrastuse kõrvale lisatreeningut, mis toetab kiiret sooritusvõime paranemist põhialal

Sul on hetkel vigastus, mis pärsib näiteks mõne konkreetse liigutuse tegemist või on sul lubatud treenida ainult vähese koormusega

Sul esinevad pidevalt lihaspinged ja/või seljavalud

Sinu jaoks on olulised personaaltreeningus saadav tähelepanu ja juhendamine ning soovid treenida rahulikus keskkonnas

EMSi vastunäidustused

EMS treening on vastunäidustatud järgnevatel juhtudel:

südamestimulaatori kasutamine
südame arütmia
rasked vereringehäired
kubeme- või kõhusong
tuberkuloos
kasvajad
kaugelearenenud ateroskleroos
tromboos
nahapõletik
psoriaas
epilepsia
sclerosis multiplex
diabeet
palavik
hemofiilia
metallist implantaadid kehas (luumurdu fikseerivad plaadid jmt). Meditsiiniline metall lubatud
1 kuu peale sünnitust võib juba treeninguid teha
3 kuud peale keiserlõiget, kui arst on andnud loa treeninguteks võib samuti asuda treenima

Rasedus iseenesest vastunäidustuste alla ei kuulu, aga me ei soovita lapseootel naistel EMS treeningutel osaleda, sest need panevad organismi väga suure füüsilise koormuse alla ajal, kui keha on suunanud jõuvarud hoopis lapse kasvamiseks ja arenemiseks.

Kui sul on kahtlusi, kas EMS on sulle sobilik, konsulteeri kindlasti kõigepealt oma arstiga. Muuhulgas on oluline küsida, kas elektroteraapia ja jõutreening on sulle näidustatud. Kui vastus on jaatav, võid tulla EMSi proovitreeningusse.

Mis on EMSi eelised

Kaota kaalu, toniseeri keha või treeni muskleid. Tulemused on näha alates 4 treeningust.

Aktiivse eluviisiga inimene – 1 kord nädalas
Lihastreeningu tegija – 2 korda nädalas
Kaalualandusprogrammis osaleja – kuni 3 korda nädalas.

Treeningu kestuseks on 15–17 min.

Kui oled sportlane, kellel on tulekul võistlusperiood, siis sulle on näidustatud maksimaalselt 3 korda nädalas. Need EMS trennid on spordialaspetsiifilised ja sinu konkreetsete eesmärkide saavutamiseks kokku pandud.

Oluline on jälgida, et trennijärgselt on garanteerid sa endale vähemalt 2 puhkepäeva, sest EMS koormab lihaseid ja organismi väga tugevalt, mistõttu vajab keha aega taastumiseks ja ülesehitustööks.

Esimesi tulemusi (tugevamad ja paremini väljajoonistunud lihased, vähenenud rasvkoe hulk, toniseeritum nahk) võib märgata juba peale 3-5 treeningut.

Seatud eesmärkide saavutamisel on suur roll just sinul endal! Kuigi EMS treening on äärmiselt efektiivne, tuleb seda toetada üldise tervisliku elustiiliga. Vastasel juhul on vorm kõikuv ning tulemused jäävad vaid lühiajaliseks.